עיבוי גבות באמצעות שמן קיק – מהו שמן זה ולמה משמש?

עיבוי גבות באמצעות שמן קיק

עיבוי גבות באופן טבעי – שמן קיק לגבות ידוע בכמה כינויים גנריים שונים, כמו למשל שמן קיקיון, שמן CASTOR ועוד. זהו שמן צמחי וטבעי אשר מופק מאותם זרעים של צמח הקיקיון, בעודו מציע כמה יתרונות שונים למשתמשים בו – המשיכו לקרוא.

ערכת עיבוי גבות – שמן קיק ROGANATURAL רק 236 ש"ח !

שמן קיקיון לגבות \ שמן קיק לגבות \ עיבוי גבות

מסכת שמן קיק לשיער של ריבייבל רק 79 ש"ח !

מסכת שמן קיק לשיער

ממה מיוצר שמן קיק לגבות?

שמן קיקיון לגבות הינו חסר טעם וריח, כאשר הרכיבים העיקריים אשר מצויים בו הם חומצות שונות, כמו למשל חומצה ריצינולאית וכן חומצות שומן אחרות. התכונות הייחודיות של שמן קיק לגבות טמונות בעובדה, שכ-90% מהשמן מיוצר מאותה חומצה ריצינולאית. זוהי חומצה מיוחדת אשר מחזיקה סגולות שונות, כמו למשל יכולת לשכך כאבים ולהוות חומר אנטי דלקתי.

בעוד שחומצה ריצינולאית מהווה את עיקר החומר ממנו מיוצר שמן קיק, ישנם גם שמנים משניים אחרים אשר כלולים בתהליך הייצור, כגון: חומצות שומן מסוג אולאית, לינולאית, סטארית ועוד.

עיבוי גבות עם שמן קיקיון: אמת או אגדה?

שמן קיקיון ידוע במשך זמן רב כסוג של תרופה עממית לעידוד צמיחת שיער, כולל גבות ויכול מאד לעזור לעיבוי גבות באופן טבעי.

רבים מאמינים כי שמן קיק לעיבוי גבות יכול לשמש עבור גבות דלילות או לא אחידות. באופן כללי, שמן קיקיון ידוע בתור "תרופת סבתא" אשר עשויה לעודד צמיחת שיער, וזו הסיבה לכך שאנשים מרבים להשתמש בו. בפועל, להלן הסיבות לכך שאנשים מעדיפים אותו על פני תכשירים אחרים:

הזנה: שמן קיקיון עשיר בחומצות שומן, כאשר החומצות האלה נחשבות בתור כאלו אשר מסוגלות להזין את זקיקי השיער.

ויטמין: מעבר לחומצות שומן, שמן קיק לגבות מכיל גם ויטמין E אשר ידוע בתור נוגד חמצון, מה שבתורו מגן על השיער מפני נזקים סביבתיים.

ריכוך: בעוד שהוא יכול לרכך את שיער הגוף, שמן קיק למעשה מקל על העיצוב של הגבות וכן גורם להן להיראות יותר עבות.

עד כמה עיבוי גבות עם שמן קיק אפקטיבי?

רגע לפני שמשתמשים בתכשירים כאלו או אחרים, חשוב לחקור מעט את השטח, כלומר להבין עד כמה יש סימוכין מדעיים והוכחות לכך שהמוצר באמת אפקטיבי. באופן כללי, המחקרים המדעיים על יעילות שמן קיקיון לעיבוי גבות מוגבל. בישראל ובעולם ישנן עדויות שתומכות בשימוש בשמן זה, אבל אין מחקרים קליניים שמאשרים את הטענות האלה.

כמו כן, חשוב לציין שאנשים מסוימים לעיתים עלולים לחוות תופעות לוואי משימוש בשמן קיקיון. ברוב המקרים, אם יצוצו, התופעות יהיו קלות, כמו למשל גירוי או אדמומיות של העור.